Forum and Costume Controls

   FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  medals.php?sid=f027c7dff24190879f7b3d3e6619fb96Medals   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in

       
REMINDER: Do not change your e-mail address yourself. Please read this first for why.

BCO Q&A: Answers from Michal Szymanski (ShVagYer)

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Rebel Legion Forum Index -> Rebel Bases Europe -> Eagle Base -> Eagle Base Archive
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Suzijedi (Suzanne Stelling)
LCJ Support Staff
LCJ Support Staff


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 5984
Location: North East UK
Medals: 13 (View more...)
Star Wars Reads Day 2014 (Amount: 1)

PostPosted: Sun Feb 16, 2014 5:37 pm    Post subject: BCO Q&A: Answers from Michal Szymanski (ShVagYer) Reply with quote

Michal "ShVagYeR" Szymanski answers to the BCO questions.

Only Michal to post in this thread.
_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Suzi 'suzijedi' Stelling
Rebel Legion UK
501st UK Garrison #4696 (retired)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ShVagYeR (Michal Szymanski)
Active Legion Member


Joined: 31 May 2007
Posts: 468
Location: Poland
Medals: 1 (View more...)
Gold Star (Amount: 1)

PostPosted: Mon Feb 17, 2014 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

Vissan wrote:
Przedstaw siebie jako członka EB i kandydata na CO. Dlaczego zgodziłeś się przyjąć nominację?


Nazywam się Michał Szymański, wołają na mnie szwagier. Współzakładałem Eagle Outpost z Padme i Duranem w sierpniu 2006 (oficjalnie dołączyłem do Rebel Legionu na początku lutego 2007, kiedy skompletowałem mój pierwszy kostium Rebel Fleet Troopera). Byłem aktywnym członkiem do października 2012, zaliczając w tym okresie 47 eventów. W okresie wrzesień 2009 - wrzesień 2010 byłem Commanding Officerem Eagle Base, poza tym pełniłem przez większość tego czasu funkcję Webmastera. Wróciłem do aktywności w styczniu bieżącego roku, rejestrując nowy kostium Rebel Fleet Troopera - póki co wersja "czapkowa", ale hełm będzie juz wkrótce. Smile

Nominację przyjąłem dlatego, ze Falcon ją odrzucił, a jego widziałem jako potencjalnego CO. Razz Generalnie uważam, ze w Eagle Base potrzebne jest gruntowne ogarnięcie się i zajęcie wreszcie tym, czym powinniśmy się zajmować, czyli robieniem kostiumów i pokazywaniem się w kostiumach. Oczywiście musi się to odbywać w zgodności z charterem i innymi odgórnymi wytycznymi, którymi kierują się bazy Rebel Legionu na całym świecie. Tego chciałbym dopilnować, gdybym został wybrany.


Vissan wrote:
Czy zamierzasz jakoś wyjaśniać ostatnie kontrowersje (wioska, rola CO w EB, etc.) będące tematem sporów w EB?

Jeśli chodzi o temat wioski, sprawa jest na mój gust z grubsza wyjaśniona, a przynajmniej zostało podane jakieś wyjaśnienie. Na ile ono jest prawdziwe, to już jest kwestia sumienia osób zainteresowanych. Ze swojej strony dopilnowałbym, aby przy koordynowaniu przyszłych eventów wioska nie była brana pod uwagę jako element dział Rebel Legionu, tylko oddzielna atrakcja ogarniana przez jej twórców. Oczywiście wszystko musi się odbywać zgodnie z zasadami RL, łącznie z zasadami użytkowania zarejestrowanych strojów.
W kwestii roli CO w EB wypowiedziałem się chyba dosyć jasno w adekwatnym temacie na forum i swojej wypowiedzi się trzymam. I gdybym miał objąć ten urząd, to postępowałbym dokładnie wg tych wytycznych, do których doszedłem na bazie doświadczenia na tym stanowisku.

Vissan wrote:
Jak zamierzasz wyjaśniać/zapobiec niejasnym sytuacjom, w których zachodzi podejrzenie złamania punktów charteru dot. personal profit?

Zapobieganie jest dosyć trudne, bo wydawałoby się, że grupa dorosłych ludzi znających statut organizacji, do której należą, potrafi się zasadami jasno wytyczonymi w statucie kierować. Wink Natomiast co do wyjaśniania, to wszelkie przejawy łamania regulaminu (w tym czy innym aspekcie) powinny trafiać "na dywanik", a przewidziane w statucie środki zaradcze powinny być stosowane. Albo się bawimy w Rebel Legion, albo nie.

Vissan wrote:
Jak zamierzasz zapobiec zawyżaniu zwrotów? Czy uważasz, że należy wprowadzić sposób deklarowania zwrotów z rozpiską (np. wg schematu zaproponowanego przez Falcona)?

Uważam, że wprowadzenie schematu Falcona to świetne rozwiązanie, które pozwoli zapobiec szemranym sytuacjom ze zwrotami.

Vissan wrote:
Jakie jest Twoje stanowisko w sprawie imprez czysto komercyjnych, w których EB otrzymuje za udział barter lub pieniądze na konto? Czy uważasz, że takie akcje są zgodne z charterem i nowymi ustaleniami z Mary Franklin? Czy uważasz, że w przypadku takich imprez należałoby każdorazowo kontaktować się z Mary aby otrzymać oficjalne wskazania?

O ile się nie mylę, obecna procedura zakłada, że przy wszystkich eventach dla licencjobiorców (czyli takich, gdzie możemy przyjmować barter/dniówkę) w korespondencji należy zawrzeć LCO i Mary Franklin, więc tak. Ewentualnie może da się to tak ustalić, żeby tą rolę przejął przedstawiciel Disneya w Polsce, co zapobiegłoby barierze językowej, bo rzeczona korespondencja zapewne toczyłaby się po polsku. Ustalenie tego byłoby jedną z pierwszych rzeczy, które bym zrobił.
Jeśli chodzi o imprezy komercyjne nie dla licencjobiorców, czyli nieprzewidziane w charterze i wytycznych - generalnie mówię stanowcze nie, choć nic nie szkodzi napisać do dowództwa Legionu lub Mary i dopytać. Być może istnieją wyjątki.

Vissan wrote:
Czy zamierzasz przeprowadzić skuteczny remanent stuffu, który należy (umownie) do Bazy? Czy uważasz że stuff powinien zostać podzielony regionalnie? Jeśli tak w jaki sposób?

Dziwi mnie fakt, że gdy stuffu przybyło, nagle tak trudne okazało się pilnowanie go i ogarnianie, gdzie co jest. Dawniej nie było z tym problemów. W każdym razie remanent przydałby się i rozdysponowanie stuffu również. Z tym że może jednak mniej na podstawie regionów, a bardziej na podstawie "mobilności", tzn. cięższe rzeczy typu rollupy/bannery/sprzęt do zabaw powinny mieć osoby zmotoryzowane, jeżdżące na eventy samochodami (chyba że ktoś lubi tłuc się pociągiem z trzema FXami i rollupem). Wink Czynnik geograficzny też powinien być wzięty pod uwagę, żeby było sprawiedliwie, ale nie jako jedyny.

Vissan wrote:
Jakie są, Twoim zdaniem, podstawowe cele istnienia EB?

Quote:
The Rebel Legion is an international Star Wars costuming organization created by, of and for people interested in creating costumes from the Star Wars mythos. Research, create, build and improve your costumes in a place where costumers with similar passions share skills, tips and ideas.

Myślę, że powyższy cytat ze strony głównej www.rebellegion.com doskonale podsumowuje moje zdanie o tym, czym powinniśmy się zajmować. Poza tym - pokazywanie, że jesteśmy fanami Star Wars i lubimy się bawić w Star Wars. Czasem przy okazji zrobienie dobrego uczynku w postaci akcji charytatywnej.

Vissan wrote:
Czy uważasz, że EB powinna dążyć do rozwijania oferty eventowej aby uzyskiwać dogodne warunki współpracy z organizatorami imprez (zwroty, noclegi itp).

Nie. Nie jesteśmy organizacją eventową, tylko klubem kostiumowym. Powinniśmy dążyć do ulepszania naszych kostiumów i prezentowania ich. To, że robimy rzeczy typu Diplomatic Mission, akademie, happeningi (czyli jakąś tam "ofertę eventową" de facto mamy) to dodatek do podstawowej działalności, czyli robienia/ulepszania kostiumów, robienia akcji charytatywnych i promowania Star Wars na konwentach i przy innych inicjatywach fanowskich (bo takie są główne założenia, w razie wątpliwości zachęcam do lektury www.rebellegion.com). Jeśli ktoś koniecznie chce spełnić się jako animator czy organizator eventów, można sobie założyć działalność gospodarczą i takie rzeczy robić.
_________________
RL member 2007-2012, 2014-
Rebel Fleet Trooper
Rebel Alliance Infantry Detachment
Eagle Outpost/Eagle Base co-founder
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ShVagYeR (Michal Szymanski)
Active Legion Member


Joined: 31 May 2007
Posts: 468
Location: Poland
Medals: 1 (View more...)
Gold Star (Amount: 1)

PostPosted: Mon Feb 17, 2014 11:17 pm    Post subject: Reply with quote

faultfett wrote:
Jakie jest Twoje zdanie na temat bieżącej kwestii zmiany charteru RL? Czy/co Twoim zdaniem należałoby zmienić?

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że ta kwestia została poruszona przez ogół. Nawet pomimo tego, że wynikło to z nieprzyjemnej sytuacji z COGiem w roli głównej. Ucieszyło mnie założenie przez LXO sondy dotyczącej przepisania charteru od nowa (ponownie zachęcam wszystkich do zagłosowania, sonda znajduje się w dziale Rebel Briefing).

Pierwsza i najbardziej rzucająca się w oczy cecha charteru, którą trzeba zmienić, to jego rozmiar. Jest spuchnięty jak cholera. Składa się z 22383 słów, podczas gdy charter 501. Legionu (organizacji ponad dwukrotnie większej, jeśli chodzi o członków) składa się z 2903 słów (to nie żart) + szeregu dokumentów uściślających różne kwestie, co nadal w sumie daje mniejszą objętość, niż u nas. W naszym niektóre fragmenty dublują się, niektóre same sobie przeczą, a jeszcze inne są anachronizmami. Obecna procedura zakłada, że zmieniać charter można tylko przez poprawki (amendments, model wzorowany na konstytucji USA). Oczywiście nigdy nic nie stało na przeszkodzie, żeby ktoś zaproponował poprawkę przepisującą cały charter, a członkowie żeby to potem przegłosowali. Jednak ktoś musiałby się podjąć tego tytanicznego zadania w pojedynkę lub w wąskiej grupie osób.

Obecnie przegłosowywane rozwiązanie zakłada, że zebranoby komitet piszący nowy charter z członków reprezentujących wszystkie możliwe poglądy i bazy, ci ludzie zajęliby się napisaniem całego dokumentu, a następnie odbyłoby się głosowanie ogółu członków jak przy poprawkach. Jest to rozwiązanie moim zdaniem niepomiernie lepsze.

Z przykładowych rzeczy, które należałoby po mojemu zmienić: zmniejszyć liczbę wymaganych źródeł formalnego kostiumu z 2 do 1, tak jak jest w 501st. Być może nawet całkowicie porzucić instytucję kostiumów formalnych i nieformalnych.

Oprócz tego w duchu "odchudzania" można skrócić każdy lub większość rozdziałów do tekstu ogólnego z dopiskiem na końcu: "szczegóły tego zagadnienia reguluje dokument XXX dostępny tutaj". W ten sposób byłoby łatwiej modyfikować poszczególne dokumenty (przy zachowaniu procedury poprawek), niż jedną wielkę cegłę.

Tyle mi przychodzi do głowy na chwilę obecną, jednak z pewnością pojawią się jeszcze inne lepsze pomysły, kiedy/jeśli dyskusja o nowym charterze dojdzie do skutku. Za co szczerze trzymam kciuki.
_________________
RL member 2007-2012, 2014-
Rebel Fleet Trooper
Rebel Alliance Infantry Detachment
Eagle Outpost/Eagle Base co-founder
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ShVagYeR (Michal Szymanski)
Active Legion Member


Joined: 31 May 2007
Posts: 468
Location: Poland
Medals: 1 (View more...)
Gold Star (Amount: 1)

PostPosted: Thu Feb 20, 2014 9:22 pm    Post subject: Reply with quote

Xav Kasjel wrote:
1. Jaki masz pomysł na promocję EB?

Najlepszym sposobem promowania się jest po prostu pojawianie się na dużej ilości eventów i w ten sposób dopilnowanie, że będziemy rozpoznawalni. Od początku istnienia Eagle Base (a wcześniej Eagle Outpost) poczyniliśmy wszyscy ogromny postęp w tej dziedzinie i liczę na to, że przy wspólnym wysiłku nadal będzie coraz lepiej.

Sposoby, które wykorzystywaliśmy/moglibyśmy wykorzystywać:
- ulotki, wizytówki, naklejki, tatuażyki, wszelkie małe pierdółki, które można w miarę tanim kosztem wyprodukować w ilościach hurtowych i rozdawać na eventach;
- inne materiały promocyjne wykonane według wytycznych RL: bardziej obszerne ulotki, książeczki, segregatory ze standardami kostiumowymi okraszone obrazkami (było to już sugerowane w przeszłości, dobrze by było doprowadzić to do skutku), materiały promujące detachmenty i squady;
- działania internetowe: aktywne administrowanie fanpagem na Facebooku, niekoniecznie częste acz regularne uaktualnianie strony internetowej, współpraca z innymi serwisami o tematyce SW (na zasadzie wymiany bannerów i podsyłania newsów);
- eksponowanie naszego logo i logo Rebel Legionu, kiedy tylko się da - np. na plakatach imprez, na których się pojawiamy; widzę, że niestety nadal się zdarza, że na plakacie może się znaleźć samo logo Polish Garrison, bo organizatorzy myślą, że jesteśmy częścią 501. Legionu - zdarza się to rzadziej, niż dawniej, ale jak widać nadal trzeba z tym walczyć; eksponowanie również na rollupach, stanowisku, etc.
- promocja w sensie potencjalnych rekrutów: utrzymywanie dobrych kontaktów z fanami (którymi też przecież jesteśmy) i fanklubami, kładzenie nacisku na wysokie standardy kostiumów, kładzenie nacisku na fakt, że jesteśmy klubem międzynarodowym i klubem reprezentantów jasnej strony Mocy Wink preferowanym przez Lucasfilm/Disneya;
- fajne stanowisko rozstawiane na większych eventach Smile co prowadzi do drugiego pytania:

Xav Kasjel wrote:
2. Jak zmodyfikowałbyś stoisko EB na eventach (chyba, że nie przewidujeszs żadnych zmian)?

Jak bym zmodyfikował stanowisko w idealnym świecie:
- długi stolik pokryty obrusem/plandeką z naszym logo i logo RL, zakryty po brzegi ulotkami, laptopami z prezentacją/wideo, hełmami, blasterami, segregatorami i z dwiema slave Leiami na brzegach;
- za stolikiem manekiny z najbardziej rozpoznawalnymi kostiumami, parawan z plakatami propagandowymi Rebelii i bannerami EB... i dwie slave Leie;
- obok stanowiska duża przestrzeń z zaparkowanym snowspeederem, dwie ściany w kształcie litery L oddające klimat bazy Echo na Hoth i dwie Leie w kożuchach;
- po drugiej stronie kilkanaście m.kw. zasypanych piachem i zaparkowany landspeeder z Tatooine, w środku oczywiście Luke, Ben i droidy (tym razem bez slave Lei);
Niestety nie żyjemy w idealnym świecie i ogranicza nas szereg przeszkód: możliwości transportowe, finanse i siła robocza do wykonania takich fanaberii, a także ilość członkiń ze strojem Lei. Smile Spróbujmy więc chociaż trochę zbliżyć się do narysowanego przeze mnie powyżej obrazka. Niektóre z tych rzeczy są w naszym zasięgu.
_________________
RL member 2007-2012, 2014-
Rebel Fleet Trooper
Rebel Alliance Infantry Detachment
Eagle Outpost/Eagle Base co-founder
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ShVagYeR (Michal Szymanski)
Active Legion Member


Joined: 31 May 2007
Posts: 468
Location: Poland
Medals: 1 (View more...)
Gold Star (Amount: 1)

PostPosted: Sun Feb 23, 2014 9:28 am    Post subject: Reply with quote

RogueThirteen wrote:
1. Jako osoba odpowiedzialna za koordynację działań w EB - czy i jakie zamierzasz podjąć kroki, aby załagodzić ostatnio nasilające się i mające negatywny wpływ na działalność całej Bazy antagonizmy pomiędzy jej członkami?

Dialog łagodzi obyczaje. Zawsze można się dogadać, jeśli obie strony są do tego chętne. Jeśli w sprawach spornych da się osiągnąć kompromis, który pozostaje w zgodności z charterem i jednocześnie wolą większości (tak działa demokracja), to starałbym się do takiego kompromisu doprowadzać. Oczywiście, jeśli ktoś nie jest chętny do ustępstw, albo jest święcie przekonany o swojej racji, to o dialogu nie ma mowy, no ale wszyscy jesteśmy dorośli i wierzę, że każdy potrafi spojrzeć dalej niż na czubek swojego nosa.

RogueThirteen wrote:
2. Jak postąpisz w sytuacji, gdyby okazało się, że część członków ignoruje bądź otwarcie bojkotuje podjęte przez Ciebie decyzje?

Starałbym się unikać takich sytuacji w bardzo prosty sposób: konsultując wszelkie duże decyzje z ogółem członków przed ich podjęciem. Natomiast jeśli ignorowanie/bojkot odnosiłoby się do decyzji bądź zjawisk wynikających w prostej linii z charteru, a nie mojego widzimisię, to już sam charter przewiduje kroki możliwe do podjęcia w takich sytuacjach.
Poza tym - i możliwe, że ta wypowiedź sprawi, że przegram wybory z kretesem - nie jest to niespotykane, że rosnące bazy dzielą się na mniejsze, jeśli decyduje czynnik geograficzny, światopoglądowy, czy inny. Dawniej w Australii była jedna Tatooine Base, teraz mamy Tatooine Base, Tython Base, Ryloth Base i Hoth Base. Również w USA kilka baz wydzieliło się z większych i mówimy tu o obszarach nieraz mniejszych niż powierzchnia Polski. Dążę do tego, że w przypadku niemożliwych do rozwiązania różnic w spojrzeniu na to, czym Eagle Base powinna być, czym się zajmować, w jakich eventach udział brać, itp. istnieje rozwiązanie problemu - członkowie niezadowoleni z sytuacji mogą założyć swoją Bazę i na własny rachunek i w zgodzie z własnym sumieniem próbować forsować swoje idee na szczeblu centralnym, robiąc rzeczy po swojemu.
Oczywiście jest to ostateczność, ale chciałem zaznaczyć, że istnieją takie precedensy.
_________________
RL member 2007-2012, 2014-
Rebel Fleet Trooper
Rebel Alliance Infantry Detachment
Eagle Outpost/Eagle Base co-founder
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Suzijedi (Suzanne Stelling)
LCJ Support Staff
LCJ Support Staff


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 5984
Location: North East UK
Medals: 13 (View more...)
Rebels 4 Japan (Amount: 1)

PostPosted: Sun Feb 23, 2014 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

The Questions phase ends Saturday, February 22nd, at 11:59pm GMT, while answers may continue until Monday, February 24th, at 11:59pm GMT
_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Suzi 'suzijedi' Stelling
Rebel Legion UK
501st UK Garrison #4696 (retired)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Suzijedi (Suzanne Stelling)
LCJ Support Staff
LCJ Support Staff


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 5984
Location: North East UK
Medals: 13 (View more...)
Star Wars Reads Day 2014 (Amount: 1)

PostPosted: Tue Feb 25, 2014 10:48 am    Post subject: Reply with quote

Answers closed.
_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Suzi 'suzijedi' Stelling
Rebel Legion UK
501st UK Garrison #4696 (retired)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Rebel Legion Forum Index -> Rebel Bases Europe -> Eagle Base -> Eagle Base Archive All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You can post calendar events in this forum
The Rebel Legion is a worldwide Star Wars costuming organization comprised of and operated by Star Wars fans. While not sponsored by Lucasfilm Ltd., it is Lucasfilm's preferred volunteer Rebel costuming group. Star Wars, its characters, costumes, and all associated items are the intellectual property of Lucasfilm. © 2019 Lucasfilm Ltd. & ™ All rights reserved. Used under authorization.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group