About Us Members Unit Listing Events Costuming Resources Forum Contact Us Trading Cards
 

Forum and Costume Controls

   FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  medals.php?sid=6fbb69f5a0f127f3a7f68a53eed6ace2Medals   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in

       
REMINDER: Do not change your e-mail address yourself. Please read this first for why.

Adrian Majchrzak - Skrzat | Base CO Answers

 
Post new topic   Reply to topic    Rebel Legion Forum Index -> Rebel Bases Europe -> Eagle Base -> Eagle Base Archive
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Wolfie (Crystal Bass)
Active Legion Member


Joined: 01 May 2005
Posts: 8081
Location: Tennessee
Medals: 5 (View more...)
Rebel Legion Supporter (Amount: 1)

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 6:41 am    Post subject: Adrian Majchrzak - Skrzat | Base CO Answers Reply with quote

This thread is for Adrian's answers to Legion Council questions. Only he may post in it. Other candidates wishing to respond to his answers need to copy and paste from this thread into their own thread.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Skrzat ()
Rebel Legion Reserve


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 4

Medals: None

PostPosted: Thu Sep 16, 2010 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

Na pytania odpowiadałem krótko i zwięźle w języku ojczystym.

Vissan

Quote:
Odpowiedz szczerze: Czy kiedykolwiek czytałeś/aś cały regulamin RL? Czy znasz jego treść? Czy sądzisz że powinno się w nim wprowadzić jakieś zmiany?


Tak czytałem. Nie żebym mógł recytować go z pamięci, ale go znam. Powiem więcej, każdy członek RL powinien go znać, wiem że nie wszyscy znają angielski, dlatego postanowiłem przetłumaczyć regulamin na polski i umieścić go na naszym forum. Co do zmian, pewnie coś by się znalazło, ale nie zastanawiałem się co dokładnie bym zmienił.

Quote:
- Co sądzisz o punkcie regulaminu który zabrania czerpania korzyści pieniężnych z akcji RL?


Mieliśmy już dyskusję o tym na forum i podtrzymuje to, co wcześniej powiedziałem. Jeśli kasa miałaby, iść na stuff czy materiały reklamowe, to nie widzę w tym nic złego.

Quote:
- - Jak myślisz, ile czasu tygodniowo musi poświęcić CO bazy by nią zarządzać? (Czas w trakcie eventów się nie liczy)


Gdyby ktoś mnie zapytał ile czasu przeznaczam na sprawy „Dagobah’u”, odpowiedziałbym tak samo: tyle ile trzeba, a dokładniej to nie mam pojęcia. Wszystko zależy od tego co trzeba załatwić, z kim pogadać. Czasem pewna sprawa zajmuje 5minut, czasem kilka godzin.

Quote:
- Jakie są Twoim zdaniem trzy największe dokonania obecnego CO EB? Jakie trzy największe błędy? Co byś zrobił na jego miejscu by tych błędów uniknąć?


Pozwolę sobie wymienić po jednym, jakoś nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Na plus. Rozpoczęcie współpracy z PG, co nie wątpliwie przyczyniło się do wielkiego rozkwitu EB.
Na minus. Całkowite przejęcie organizowania działań obu legionów na DF’ach.
Osobiście, skontaktowałbym się z dowództwem PG i razem ustalał nasze działania. Żeby nie było przypadku, że dowódca EB mówi jak mają działać członkowie stricte PG i o tych działaniach dowiadują się z nie swojego forum.


Lady

Quote:
Jak duże posiadasz doświadczenie w zarządzaniu grupą ludzi przy organizacji jakiegoś eventu?


Do mojego doświadczenia można zaliczyć dowodzenie gorzowskim fanklubem SW, jego spotkania czy holoprojekcje, na których wszyscy mniej więcej wiedzą, co maja robić.

Quote:
Dlaczego chcesz zostać dowódcą? Co Cię skłoniło do kandydowania?


Nikt, kto w moich oczach, tak naprawdę nadaje się na dowódcę, nie chcę nim być. A że leży mi dobro EB, postanowiłem wziąć ją we własne łapki. Pragnę rozwijać organizację, fandom i również siebie.

Quote:
Czym Twoim zdaniem powinien się charakteryzować dobry dowódca?


Dobry dowódca powinien być charyzmatyczny i utrzymywać wysokie morale. Powinien przejawiać się entuzjazmem oraz wykazywać zaufanie do podwładnych. Twardy i nieustępliwy w czasie pracy, ale także ciepły i towarzyski w trakcie spoczynku. Umiejętność dostrzegania własnych błędów i wyciągania z nich wniosków też była by wskazana.

Quote:
Jakie cechy Twojego charakteru predestynują Cię do roli dowódcy?


Ojej, w tekstach traktujących o astrologii, numerologi i podobnych bzdurach wyczytałem, że mam naturalne zdolności przywódcze. Prawdopodobnie poprzez cechy takie jak: słowność, szczerość, bezpośredniość, upartość, inteligencję i empatię. Jestem też „człowiekiem firmy”, niektórzy nawet uważają, że za bardzo się angażuję i biorę swoją rolę zbyt poważnie. Co nigdy nie odbija się bez echa to, to że lubię mieć plan i się go trzymać, chociaż potrafię też improwizować, lata pracy z Sizarem nauczyły mnie że nie wszystko da się przewidzieć i trzeba być przygotowanym na różne ewentualności.

Quote:
Jaki masz pomysł na promocję Rebel Legionu w fandomie i poza nim?


- Na początek przez rozbudowę prezentacji legionowej, aby bardziej pokazywała co robimy, jak się bawimy, co oferujemy, jak się do nas dostać.
- Niusy o naszej działalności musza się pojawiać na bieżąco, zarówno na naszej stronie, jaki i na innych portalach internetowych.
- Integracja z fantomem na konwentach
- Wspieranie imprez masowych w miejscach gdzie nas jeszcze nie znają oraz zawiązywanie współpracy z tamtejszymi podmiotami (patrz. Winobranie i Ad Astra)

Quote:
W jaki sposób pragniesz rozwinąć polską placówkę RL?


Poprzez:
- całkowite uniezależnienie się programowo od PG (oczywiście współpraca na obecnym poziomie pozostanie), pragnę aby EB mogło samodzielnie, bez pomocy naszej bliźniaczej organizacji przeprowadzało gry/zabawy/hepeningi.
- współpracę z zagranicznymi Outpostami/Bazami
- pozyskiwanie nowych członków
- rozbudowę zaplecza sprzętowego


Falcon

Quote:
Napisz co nieco o sobie, czym się zajmujesz, co lubisz, czego nie itp


Urodzony w ‘87 roku pańskiego. Gorzowianin, patriota (szczególnie lokalny). Najstarszy z cztero osobowego rodzeństwa. Studiuje nawigacje na Akademii Morskiej w Szczecinie, co jest dość ironiczne gdyż często gubię się w mieście. Lubię makaron, zapach świeżo skoszonej trawy i przytulanie Smile Boję się lalek. Śmieszy mnie, a czasem nawet wkurza głupota ludzi, nie lubię także braku szacunku dla innych.

Quote:
Czy sądzisz, że jako CO dasz radę poświęcić odpowiednio dużo czasu aby sprawnie zarządzać jednostką?


Wydaje mi się, że tak. Ew gdyby natłok rebelowych problemów mnie przytłaczał, będę miał przecież sztab pomocników z XO na czele.

Quote:
Jak wg Ciebie powinna wyglądać współpraca z 501, a także innymi organizacjami kostiumowymi w PL?


Uważam, że obecny poziom współpracy z PG jest b.dobry i powinniśmy go kontynuować. Co do innych organizacji, niech każdy robi swoje i nie wchodzi reszcie w paradę, a wszyscy będziemy szczęśliwi.


Obi

Quote:
W jakim stopni posługujesz się jeżykiem angielski, chodzi o pisanie jak i rozmowę. Wielokrotnie mamy do czynienia z zagranicznymi gośćmi jak i aktorami dlateo takie pytanko.


Szprecham całkiem nieźle, w czasie mojego kilku miesięcznego pobytu w Holandii, ładnie się podszkoliłem, także na Triconie rozmawiając z czechami dawałem rade. Z pisaniem idzie mi troszkę gorzej, ale czytam za to dobrze.

Quote:
Czy masz już ustaloną kadrę która będzie pomagać ci w działalności CO ?


Tak, mam już na oku kadrę, mam nadzieję, że osoby te przyjmą propozycję stanowisk czy przedłużą swoją kadencję.

Quote:
Jakie stanowiska powołasz poza XO ?


Webmaster, Merchandise Officer, Public Relations Officer, Costume Judge

Quote:
Wielu członków należy zarówno do 501st jak i Rebel'a, czy jesteś za określeniem się po danje stronei na evencie czy nie ? Uzasadnij wypowiedz.


Oczywiście, że nie. Jeśli ktoś chce reprezentować tylko jeden legion, to po co wstępował do drugiego? Osoba, która jest członkiem obu organizacji, reprezentuje je obie.

Quote:
CO jest funkcją reprezentatywną, czy jesteś w stanie być na większości eventów ? I jak planujesz rozwijać kierunek działania eventowego jako EB ?


Na większość, to mogę finansowo nie dać rady, a eventów różnego rodzaju, zaliczamy naprawdę sporo. Ale myślę, że większe/ważniejsze wydarzenia powinienem zaliczyć. Na start przerobienie prezentacji legionowej, ograniczenie zabaw z dziećmi oraz wprowadzenie kilku stricte rebelianckich hepeningów do naszej oferty.


Akasha

Quote:
Będziesz dążył/a do zaostrzenia warunków uczestniczenia w eventach na które zostaną zaproszeni członkowie Eagle Base? Jeśli tak, to jakie będą to zmiany?


Obecne warunki, jakie muszą spełnić organizatorzy eventów, są jak najbardziej zadowalające i nie ma podstaw, aby je zaostrzać. Dążyć za to będę do egzekwowania naszych wymagań.

Quote:
Będziesz dążył/a do nawiązania bliskiej współpracy z zagranicznymi bazami/outpostami? Jeśli tak, to jak zamierzasz to osiągnąć?


Naturalnie, wzajemna współpraca może przynieść obopólne korzyści. Najłatwiej można to osiągnąć przez wzajemną komunikację poprzez fora oraz goszczenie na większych konwentach.

Quote:
Jaki jest Twój pomysł na promocję Eagle Base na eventach oraz zainteresowanie ludzi tematyką Gwiezdnych Wojen, którą chciałbyś/chciałabyś wprowadzić w życie po objęciu fotela CO?


Myślę, że na ten temat już się wypowiedziałem w 5 pytaniu od Lady i 5 od Obiego.

Quote:
Czy masz jakieś gotowe pomysły na ciekawostki / stuff poza naszywkami czy figurkami które mogłyby dodatkowo " uświetnić" uczestnictwo EB w eventach? jak tak to w jaki sposób masz zamiar zebrać na nie fundusze?(jeśli takowe będą potrzebne)


Tak, mam kilka pomysłów. Przydałoby nam się trochę stuffu do działań, np. oczojebne miecze czy płaszczyki do zabawy z najmłodszymi, czy materiały reklamowe, rollupy, ulotki itp. Możemy je zdobyć w dwojaki sposób:
- składki, sposób bardziej toporny.
- profity z imprez, wiem że nie możemy brać gotówki, ale w poprawce do ustawy widnieje możliwość przyjmowaniu stuffu. I tak np. za to że kilkoro truperów pojawi się na urodzinach jakiegoś dzieciaka, rodzice nam fundują powiedzmy setkę naklejek.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Vissan (Maciej Witala)
Eagle Base XO
Eagle Base XO


Joined: 28 Sep 2009
Posts: 114

Medals: None

PostPosted: Thu Sep 16, 2010 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

Translation of all answers of Skrzat. Again if you want to change it, just ask me to do it.

Vissan

Quote:
Answer honestly - Have you ever read the complete club charter? Are you familiar with its content? Do you think that there is anything that should be changed?


Yes, I have read. Not that I learned it by heart, but I know it. Moreover, every RL member should be familiar with the charter. I know that not everyone knows English, so I decided to translate it to Polish. About changes - maybe something could be changed, but I haven't been thinking about it.

Quote:
-What is your opinion about the charter statement that it is forbidden to gain any money or other serious benefits from the RL events?


We've already discussed that and I keep saying what I've stated before. If earned money [from the events] goes to the Legion stuff or promotion - I cantt see anything wrong about it.

Quote:
- - How do you think, how much time per week does the Base CO need to spend to run and maintain the base? (Events do not count)


If someone asked me how much time do I spend on Dagobah business [local fanclub] my answer is - enough, but I can't say how much. It all depends on situation - sometimes the case takes 5 minutes sometimes few hours.

Quote:
- What are, in your opinion, three biggest achievements of the current Eagle Base CO (Michał "Shvagyer" Szymański)? What were his three biggest mistakes? What would you if you had been the EB CO at the time, to avoid those mistakes?


Let me say about one of each, I can't think about more. Achievement : starting cooperation with Polish Garrison [501st] which definitely started great progress of Eagle Base.
Mistake: Overtaking of organization of both legions actions at Fantasy Days. If I were him I'd contact Polish Garrison command and discuss our actions. So that exclusive PG members wouldn't need to visit Eagle Base forum to keep themselves informed.

Lady

Quote:
What is your experience in managing a group of people organizing an event [such as convention, legion event etc]?


My experience is commanding Gorzow [one of Polish medium-sized cities] SW fanclub, organizing its meetings and events - where everyone knows their tasks more or less.

Quote:
Why do you want to become a BCO? What made you [made up your mind] to stand for the election?


No one who, in my opinion, could be a good commander, stands for the election. And as I care for Eagle Base, I decided to command it myself. I want to develop club, fandom and myself.

Quote:
What are, in your opinion, the attributes [traits] of a good commander?


Good leader should be charismatic and keep high morale. Should be enthusiastic and thrust his subordinates. Tough and relentless during work and warm and friendly at rest. Should be able to see his mistakes and draw conclusions from them

Quote:
Which character traits of yours make you a good candidate for the commander [Base CO]?


Aww, in many fancy magazines about astrology and stuff I've read that I have natural predispositions for being commander. Probably I'm also reliable, honest, direct, stubborn, intelligent and empath. I'm also serious man and some people even think that I take my role too serious. I like to have plan and stick to it, but I also can improvise. Years of working with Sizar [PG and EB member] taught me that not everything can be predicted and we should expect anything.

Quote:
What are your ideas for promotion of Rebel Legion in fandom and at all?


- Developing our multimedia presentation to make it more promotional
- Regular news about our activities on our site and fansites
- Integration with fandom
- Supporting social events where people don't know us yet

Quote:
How do you plan to improve the Polish Rebel Legion Base?


By
- Becoming completely independent from PG (of course, keeping the cooperation), I want EB to be able to take all actions and prepare plays at events independently
- Cooperation with international Outpost/Bases
- Gaining members
- Expanding our equipment


Falcon

Quote:

1. Write something about yourself, what do you do [perhaps, occupation, hobbies other than SW costuming] what do you like/dislike, etc


Born in '87. Gorzow citizen, patriot (esp. local). Oldest of four siblings. Studying navigation at Sea Academy in Szczecin - which is quite ironic, while I keep getting lost in the city. I like spaghetti smell of freshly cut grass and hugs Smile I'm scared by dolls. Stupid people make me laugh but sometimes piss me off. I don't like when people don't respect each other.

Quote:
Do you think that, as CO, you will be able to spend enough time to manage the unit [base] well?


I think so. If not, I would have XO and other helpers.

Quote:
Cooperation of RL with 501st and other costuming clubs in Poland - how, in your opinion, should it be?


I think that cooperation with Polish Garrison is very well and we should keep it. Let everyone do their work and we're all gonna be happy.

Obi

Quote:
What is your fluency in English, both speaking and writing, as we deal with international visitors frequently?


I speak quite well, during my month of stay in Holland I've practiced, also at Tricon speaking with Czechs wasn't so bad. I don't write in English so well but reading is OK for me.

Quote:
Do you already have [planned] personel that will help you with running the Base?


Yup, I have my choices, I hope those people are going to accept their offices.

Quote:
Which officers (excepting XO) [such as BRO, etc.] are you going to appoint?


Webmaster, Merchandise Officer, Public Relations Officer, Costume Judge

Quote:
There are many members of both RL and 501st. Do you think that they should firmly declare which one of those clubs they represent at the events? Explain your stance.


Of course not. If somebody wants to represent only one Legion, why joining another? Person who is a member of both legions represents both of them.

Quote:
. BCO is a representive office, are you ready to appear at most of events? And how do you plan to develop Eagle Base's actions during those events?


I can't get to the majority of them because of financial limitations, but I appear at many events. I think that I should get to most important events. I want to change the EB presentation, limit activities for children and make some indigenous happenings.

Akasha

Quote:
Do you, as new CO will seek to tighten conditions for participation (of EB members) in events? And if so, what changes will it be?


Actual conditions are strict enough but we should keep exercising them closely.

Quote:
will you seek to cooperate closely with foreign bases / outposts? If so, how would this be achieved?


Naturally, mutual cooperations is profitable for both. Easiest way to do it is by communicating by forums and inviting each other and appearing to biggest events.

Quote:
What is your idea for promoting the Eagle Base at events and for gathering interest of people in Star Wars, which you would like to enforce after taking the seat of the CO?


I think I already answered in answers for questions number 5 from Lady Sandman and Yang Obi

Quote:
Do you have any ready ideas for stuff other than badges or figurines that could also improve EB participation in events? If yes, how you're going to raise the funds for these?(if any founds will be required)


Yes I have some ideas. We should get some stuff to our activities. We can gain them by:
- Membership dues - dull idea
- Earnings from legion events - I know we can't earn cash but we can get stuff. For example, some troopers show at birthday of some fan kid and his parents buy us lets say, 100 promotional stickers.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Rebel Legion Forum Index -> Rebel Bases Europe -> Eagle Base -> Eagle Base Archive All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You can post calendar events in this forum
The Rebel Legion is a worldwide Star Wars costuming organization comprised of and operated by Star Wars fans. While not sponsored by Lucasfilm Ltd., it is Lucasfilm's preferred volunteer Rebel costuming group. Star Wars, its characters, costumes, and all associated items are the intellectual property of Lucasfilm. © 2014 Lucasfilm Ltd. & ™ All rights reserved. Used under authorization.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group