About Us Members Unit Listing Events Costuming Resources Forum Contact Us Trading Cards

Forum and Costume Controls

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  medals.php?sid=521522f8815c679246b2dc803b7405fcMedals   RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in

REMINDER: Do not change your e-mail address yourself. Please read this first for why.

Izabela Rutkowska - Taraissu | Base CO Answers

Post new topic   Reply to topic    Rebel Legion Forum Index -> Rebel Bases Europe -> Eagle Base -> Eagle Base Archive
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Wolfie (Crystal Bass)
Active Legion Member

Medals: 5 (View more...)
Colorado Wildfires 2012 Relief Award (Amount: 1)

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 6:40 am    Post subject: Izabela Rutkowska - Taraissu | Base CO Answers Reply with quote

This thread is for Izabela's answers to Legion Council questions. Only she may post in it. Other candidates wishing to respond to her answers need to copy and paste from this thread into their own thread.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Taraissu (Izabela Rutkowska-Dobosz)
Active Legion Member

Medals: None

PostPosted: Tue Sep 14, 2010 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

If you don't mind, I will answer for my questions in polish. It will be fair to some polish members of RL (not everyone of them are speaking english) Smile

Vissan wrote:
*Answer honestly - Have you ever read the complete club charter? Are you familiar with its content? Do you think that there is anything that should be changed?

Odpowiedz szczerze: Czy kiedykolwiek czytałeś/aś cały regulamin RL? Czy znasz jego treść? Czy sądzisz że powinno się w nim wprowadzić jakieś zmiany?

Znam statut Rebel Legionu. Przeglądałam go kilkakrotniej wcześniej, a decydując się na start w wyborach uważnie przeczytałam jego treść żeby wiedzieć w co się pakuję Wink
Co do samej treści zastrzeżeń nie mam, gdyż w sposób wyczerpujący i czytelny opisuje wszystkie ważne kwestie dotyczące Rebel Legionu. Niemniej należy pamiętać, iż choć uniwersalny, to został stworzony dla nieco inaczej wyglądającego fandomu, przez co nie omawia zbyt szeroko ważnych kwestii, które znamy z naszego polskiego fandomowego podwórka, gdzie nie tylko Legiony są liczącą się siłą wśród fanów (np. współpraca z fanklubami lokalnymi, organizacjami Legiononaśladowczymi itd.). Wytyczne zawarte w statucie RL są na szczęście wystarczająco uniwersalne by rozwiać problematyczne kwestie obce fanom w innych krajach.
Uważam jednak, iż statut powinien być dostępny także w innych językach niż angielski aby osoby, które nie znają zbyt dobrze angielskiego mogły zawsze do niego siegnąć w razie potrzeby.

Vissan wrote:
* What is your opinion about the charter statement that it is forbidden to gain any money or other serious benefits from the RL events?

- Co sądzisz o punkcie regulaminu który zabrania czerpania korzyści pieniężnych z akcji RL?

Pomijając oczywiste kwestie prawne Wink
Wydaje mi się niestosownym branie pieniędzy do kieszeni za to, że jesteśmy zaangażowanymi fanami, bo fanostwo nie ma ceny. A kiedy hobby zaczyna byc pracą to rodzą się postawy roszczeniowe, które wykluczają dobrą zabawę ("Pojadę tylko na event X bo tam mi zapłacą, a na Y i Z już nie, bo za darmo nie będę łazić w kostiumie"). Zgodnie ze statutem, RL jest organizacją ukierunkowaną na działania charytatywne oraz promowanie Gwiezdnych wojen i realizację swojej pasji (w tym przypadku SW) poprzez kompletowanie/noszenie profesjonalnych kostiumów. W związku z powyższym zarabianie na tych działaniach neguje ideę istnienia organizacji.
Trzeba tu wspomnieć o kwestii, która wydaje się niewinna, a dotyczy przeznaczania ewentualnych otrzymanych pieniędzy na zakup materiałów promocyjnych RL (naszywki, flagi, koszulki itd.). Choć brzmi to jak dobre usprawiedliwenie to w szerszej perspektywie też generuje postawę roszczeniową, a poza tym w przypadku opuszczenia szeregów organizacji przez niektórych członków mogłoby dojść do niezdrowej sytuacji, gdy usprawiedliwone będzie żądanie podziału materiałów kupionych za współnie zarobione pieniądze. Tak samo tyczy się to do tzw. "konserwacji i ulepszania" kostiumów. Członkostwo w RL jest (i tu cytat ze statutu) przywilejem, a nie prawem i choć zapewnia prestiż to nakłada pewne obowiązki i obligatoryjnie nakłada konkretne postawy.
Dlatego poza przypadkami wymienionymi w statucie (noclegi, dojazdy) uważam, że pobieranie pieniędzy nie wchodzi w grę przez członków RL, aczkolwiek jeśli sponsor dysponuje zbędną gotówką należy dołożyć wszelkich starań by przeznaczył je na cel charytatywny Smile

Vissan wrote:
* How do you think, how much time per week does the Base CO need to spend to run and maintain the base? (Events do not count)

- Jak myślisz, ile czasu tygodniowo musi poświęcić CO bazy by nią zarządzać? (Czas w trakcie eventów się nie liczy)

Mając doświadczenie w zarządzaniu fanklubem wrocławskim i przy organizacji eventów wiem, że to tak naprawdę praca na pełny etat Wink Oczywiście wszystko zależy od specyfiki regionu i zapotrzebowania oraz zaangażowania pozostałych członków, jednak w przypadku EB to jest to praca na pełen etat, niestety bez ubezpieczenia zdrowotnego i nielicząca się do emerytury Wink EB jest obecnie w trakcie dynamicznego rozwoju, a ponieważ to CO jest głównym zarządzającym to powinien być dostępny, praktycznie przez cały tydzień przynajmniej drogą smsową. CO to w pewnym sensie funkcja publiczna.

Vissan wrote:
Before joining Eagle Base you were active and well-known member of the Polish Fandom. How do you think, what's the fandom's opinion on the Eagle Base? Does it need to be better? If yes, how?

Przed wstąpieniem do EB byłaś aktywnym i znanym członkiem polskiego fandomu. Jak myślisz, jaka jest opinia fandomu o EB, czy potrzebuje poprawy? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Zacznę może od małej autoreklamy Wink Większa część polskich członków EB zna mnie osobiście i wie, że współorganizuje spotkania fanklubu wrocławskiego od lutego 2008 roku, poza tym współtoworzę Dni Fantastyki (edycja 2009, 2010) oraz Tatooine (2010) współkoordynuję bloki programowe SW na konwentach: Inne Sfery (2009, 2010), Niucon (2008), a poza tym na każdym konwencie na którym jestem prowadzę conajmniej jeden punkt programu w bloku Star Wars. Współtworzę StarCast - polski podcast SW, wspomagam Bibliotekę Ossus, pierwsze artykuły napisał na zamówienie jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem (ostatnio mniej aktywnie), administruję Vongopedią - polską humorystyczną encyklopedią, na której wzrowana była anglojęzyczna Darthipedia. Dodatkowo jestem jednym z redaktorów rodzącego się w bólach serwisu StarWars.pl (to naprawdę powstanie Very Happy ! ), a obecnie jestem redaktorem w serwisie Imperial City Online, dodatkowo pełnię funkcję moderatora na forum fanklubu wrocławskiego i Holonecie (obecnie zamrożonym). Jestem zdecydowanie rozpoznawalną osobą w polskim fandomie SW, a Eagle Outpost, a potem Eagle Base wspieram zakulisowo od dawna.
Zdaję sobie sprawę, iż do tej pory zazwyczaj występowałam w duecie i wielu osobom ciężko jest określić, które z dotychczasowych dokonań/działań było moją zasługą, a które nie. Niemniej moje działania z zakresu organizowania eventów, imprez, koordynacji pracy zespołem biorą swój początek w czasach szkolnych, a aktywność na rzecz fandomu to tylko następstwo tamtych doswiadczeń.
Dlatego też czuję się na siłach, by wyciągnąć poniższe wnioski dotyczące EB:

Opinia fandomu o EB jest dobra, co nie znaczy, że nie może być jeszcze lepsza Wink Najważniejsze, że EB nie jest już tylko dodatkiem do Polish Garrison, ale stanowi autonomiczne, rozpoznawalne w coraz szerszych kręgach stowarzyszenie. O dobry wizerunek EB trzeba dbać ciągle, gdyż promowanie to proces, a nie jednorazowa akcja. W moim odczuciu warto popracować nad "widowiskowością" działań w przypadku większych eventów, kontynuować promocję na serwisach SW oraz w innych mediach i przede wszystkim EB powinno nadal pozostawać z dala od konfliktów i niejasnych sytuacji, które targają naszym fandomem. Powinien także być położony nacisk na to by kostiumy rzeczywiscie były profesjonalne, a szeregi RL zasilały również osoby spoza ścisłej aktywnej społeczności fandomowej (mowa tu o osobach "z zewnątrz", które SW kochają, ale nigdy w życie naszego fandomu nie wciągały się). Hasłem przewodnim powinien być Profesjonalizm i wyrobienie własnej marki.

Odpowiedzi na kolejne pytania będę kontynuować najszybciej jak to możliwe Smile
Active Legion Member

PostPosted: Wed Sep 15, 2010 7:20 pm    Post subject: Reply with quote

Lady Sandman wrote:

1) Jak duże posiadasz doświadczenie w zarządzaniu grupą ludzi przy organizacji jakiegoś eventu?
1) What is your experience in managing a group of people organizing an event [such as convention, legion event etc]?

Doświadczenia w zarządzaniu grupą ludzi posiadam Wink Zależnie od eventu/imprezy miałam przyjemność zarządzać grupa osób, która liczyła od kilku do kilkudziesięciu osób. Na koncie mam koordynację prac przy szukaniu sponsoringu oraz opracowywaniu scenografii/dekoracji w trakcie Przeglądu Małych Form Teatralnych "Przeket", oraz grup prelegnetów/uczestników na konwnetach wymienionych już w poprzednim poście.

Lady Sandman wrote:

2) Dlaczego chcesz zostać dowódcą? Co Cię skłoniło do kandydowania?
2) Why do you want to become a BCO? What made you [made up your mind] to stand for the election?

Ponieważ dotychczasowy CO zdecydował sie zrezygnować z funkcji Wink Od dawna wspieram EO/EB bacznie śledząc jego losy. Bez względu na wynik głosowania moja postawa się nie zmieni, gdyż od początku leży mi na sercu dobro i rozwój organizacji, ale oczywiście ze stołka CO pewne działania będa po prostu łatwiejsze Wink Wierzę, że jako osoba kreatywna i rozpoznawalana w fandomie nadam działaniom EB odpowiedni ton przyczyniając się do jego promocji. Dodatkowo jestem pasjonatem kostiumów filmowych, przede wszystkim z SW.

Lady Sandman wrote:

3) Czym Twoim zdaniem powinien się charakteryzować dobry dowódca?
3) What are, in your opinion, the attributes [traits] of a good commander?

Kreatywnością, zmysłem organizacyjnym i zacięciem menadżerskim. Powienien mieć własną wizję rozowju organizacji przystającą do potrzeb innych członków oraz odbiorców. W działaniach powinien być asertwyny, lojalny i uczciwy, gotowy na przyjęcie sprzeciwu i krytyki. Powienien być dobrym dyplomatą ze zmysłem mediacyjnym.

Lady Sandman wrote:

4) Jakie cechy Twojego charakteru predestynują Cię do roli dowódcy?
4) Which character traits of yours make you a good candidate for the commander [Base CO]?

Charyzma, pomysłowość i elastyczność w działaniu. Umiejętność dostosowania się do sytuacji (oficjalnych i nieoficjalnych). Zdolność do emaptii i formulowania krytyki w sposób konstruktywny oraz umiejętność przyjmowania krytyki. Dążenie do kompromisu przy równoczesnym jasnym określeniem oczekiwań.

Lady Sandman wrote:

5) Jaki masz pomysł na promocję Rebel Legionu w fandomie i poza nim?
5) What are your ideas for promotion of Rebel Legion in fandom and at all?

Pozwolę sobie odpowiedzieć bardziej hasłowo, gdyż część z tych wątków została lub zostanie poruszona w odpowiedziach na inne pytania:

- Działalność na eventach/konnwentach poprzez wsparcie programowe na imprezach
- Współpraca z portalami internetowymi
- Aktywny udział w akcjach społecznych (takich jak np. warszawska masa krytyczna)
- Wsparcie dla inicjatyw lokalnych/regionalnych fanowskich i kulturalnych
- Profil działalności nastawiony na integrację, a nie separację z fandomem
- Profesjonalne podejście do imprez/eventów/akcji ip. i zdecydowane "nie" dla obnoszenia się ze swoją elitarnością. Jesteśmy ludźmi z pasją, a nie Vipami i nimi pozostańmy, aczkolwiek nie jest to równoznaczne z godzeniem się na wszystkie warunki organizatorów.
- W miarę możlwiości realizacja happeningów itp. które pozwolą pokazać, iż EB to dobra zabawa.
- Propagowanie idee tworzenia/noszenia kostiumów na wzór zagranicznych oddziałów. W tym miejscu pozwolę sobie na potrzeby wyborów udostępnić nieskończony jeszcze projekt, nad którym pracuję od jakiegoś czasu, a który w założeniu ma promować kostiumy w naszym kraju:

http://taraissu.blogspot.com/

Projekt został udostępniony szerszej widowni na rzecz wyborów i w miarę możliwości proszę o dyskrecję, gdyż niebawem Buduar Project sam zadba o swoją promocję Wink

Lady Sandman wrote:

6) W jaki sposób pragniesz rozwinąć polską placówkę RL?
6) How do you plan to improve the Polish Rebel Legion Base?

- Poprzez realizację założeń wymienionych powyżej
- Agitację na rzecz nowych członków (m.in. pomoc w tworzeniu kostiumów)
- Rozszerzenie działań ponad prezentację i trooping, aby EB nie opatrzyło się za szybko w środowisku
- Wspieranie tworzenia nowych Squadów oraz kostiumów Wink

Niebawem postaram się odpowiedzieć na pozostałe pytania Smile
Active Legion Member

PostPosted: Wed Sep 15, 2010 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

falcon1300 wrote:

1. Napisz co nieco o sobie, czym się zajmujesz, co lubisz, czego nie itp
1. Write something about yourself, what do you do [perhaps, occupation, hobbies other than SW costuming] what do you like/dislike, etc

Smile
To bardzo przyjemne pytanie i chętnie na nie odpowiem.
Jestem niespokojną duszą twórczą, która szuka nowych środków wyrazu. Od najmłodszych lat lubię udzielać się publicznie i aktywnie włączać w różne przedsięwzięcia. Zacięcie do wystąpień scenicznych utrwaliłam w liceum w klasie o profilu teatralnym. Z działań artystycznych, którymi się obecnie oddaję mogę wymienić: rysowanie/malowanie, tworzenie biżuterii i innych ozdób i masę innych rzeczy, które nazwę zgrabnie "rękodzielnictwem" Smile Lubię gotować i nie używam do tego przepisów...ponoć nieźle mi to wychodzi. Odpręża mnie aktywność fizyczna. Trenowałam Taekwon-do i tai-chi. Lubię długi piesze wycieczki. Właśnie zyskałam stabilizację finansową dzięki rozpoczęciu pracy w banku. Najbardziej na świecie nie znoszę nieszczerości oraz braku szacunku dla drugiego człowieka. Fascynują mnie ludzkie zachowania. Ponoć jestem spokrewniona z kotami Wink Z wykształcenia etnolog. Obecnie zaręczona. Zdecydowanie niepoprawna optymistka.

falcon1300 wrote:

2. Czy sądzisz, że jako CO dasz radę poświęcić odpowiednio dużo czasu aby sprawnie zarządzać jednostką?
2. Do you think that, as CO, you will be able to spend enough time to manage the unit [base] well?

Obecnie rozpoczęłam pracę w banku, co daje mi stabilizację finansową (wyjazdy) oraz możliwość podejmowania jasno sprecyzowanych działań(grafik).
Zarządzanie jednostką to dla mnie wspaniała twórcza odskocznia od rytunowej pracy, którą właśnie podjęłam. Mam obecnie wiecej czasu i możliwości by zarządzać jednostką niż kiedykolwiek wcześniej Wink

falcon1300 wrote:

3. Jak wg Ciebie powinna wyglądać współpraca z 501, a także innymi organizacjami kostiumowymi w PL?
3. Cooperation of RL with 501st and other costuming clubs in Poland - how, in your opinion, should it be?

Przede wszystkim chcę jasno napisać: jestem zwolennikiem współpracy z fanklubami i wspierania fanowskich inicjatyw, jednak z pewnymi zastrzeżeniami, ale o tym później.
Ponieważ nie wyobrażam sobie aby EB i PG miały ze sobą nie współpracować, jasne określenie zasad współpracy jest do tego niezbędne.
Mam tu na myśli wspólne działania na eventach/imprezach/akcjach, ale na równych zasadach partnerskich. Chciałbym aby EB nie było traktowane jako dodatek do 501, ale jako osobna, równocenna organizacja, co na szczęście staje się obecnie standardem.
Współpraca z 501 powinna być ścisła, ale powinno być w niej miejsce na samodzielne działnia każdej z organizacji. Dobrym słowem będzie do określenia tych stosunków: "Partnerstwo".

Co do innych organizacji kostiumowych to uważam, że dopuszczalna jest współpraca, ale pod kilkoma warunkami i w pewnych przypadkach. Każdy przypadek powinno się rozpatrywać indywidualnie. 100% separacja naraziłaby EB na ostracyzm i odcięła jedną z dróg promocji oraz działania. Przede wszystkim działania takiej organizacji nie mogą kolidować ze statutem RL. Dodatkowo należy pamiętać, że dla przeciętnego człowieka wszyscy ludzie w kostiumach to ludzie w kostiumach i nikt nie wnika kto do której organizacji należy i o tym trzeba pamiętać decydując się na jakąkolwiek współpracę. Wizytówką profesjonalnej organizacji kostiumowej są kostiumy dlatego nie powinniśmy sobie pozwalać na zaniżanie poziomu. Jednak np. wsparcie przy akcjach charytatywnych wydaje mi się inicjatywą wartą rozważania współpracy Smile
Active Legion Member

PostPosted: Thu Sep 16, 2010 7:02 pm    Post subject: Reply with quote

YangObi wrote:

1. W jakim stopni posługujesz się jeżykiem angielski, chodzi o pisanie jak i rozmowę. Wielokrotnie mamy do czynienia z zagranicznymi gośćmi jak i aktorami dlateo takie pytanko.
1. What is your fluency in English, both speaking and writing, as we deal with international visitors frequently?

W stopniu dobrym. Czytam, piszę i mówię, ale tłumaczem na evencie bym nie została Wink

YangObi wrote:
2. Czy masz już ustaloną kadrę która będzie pomagać ci w działalności CO ?
2. Do you already have [planned] personel that will help you with running the Base?

Mam potencjalnych kandydatów upatrzonych, ale ostateczną decyzję podejmę w przypadku wygranej.
Chciałabym aby w dowództwie znalazły się osoby z jak najszerszego grona(przedstawiciele różnych fanklubów/frakcji) o możliwie jak najbardziej odmiennym punkcie widzenia od mojego. Uważam, że posiadanie doradców, którzy myślą tak samo jak ja mija się celem Wink I tu rozwieję wątpliwości: Wedge nie jest brany pod uwagę jako potencjalny członek kadry.

YangObi wrote:
3. Jakie stanowiska powołasz poza XO ?
3. Which officers (excepting XO) [such as BRO, etc.] are you going to appoint?

Rozważam pozostanie przy obecnej liście stanowisk powiększonej oczywiście o stanowisko Base Webmaster

YangObi wrote:
4. Wielu członków należy zarówno do 501st jak i Rebel'a, czy jesteś za określeniem się po danje stronei na evencie czy nie ? Uzasadnij wypowiedz.
4. There are many members of both RL and 501st. Do you think that they should firmly declare which one of those clubs they represent at the events? Explain your stance.

Nie uważam to za konieczne. W przypadku osób, które mają jeden kostium zarejestrowany w RL i jeden w 501 problem rozwiązuje się sam na danym evencie (zależy od wyboru kostiumu), ale w przypadku kostiumów dozwolonych i zarejestrowanych w obu takie samookreślanie się jest bezcelowe, a nwet niemożliwe Wink Reasumując, przynależność do jednej organizacji nie wyklucza przynależności do drugiej. Jako członek zarówno RL jak i PG nie wyobrażam sobie żebym "zawieszała" swoje członkostwo raz w jednej raz w drugiej organizacji na czas imprezy.

YangObi wrote:
5. CO jest funkcją reprezentatywną, czy jesteś w stanie być na większości eventów ? I jak planujesz rozwijać kierunek działania eventowego jako EB ?
5. BCO is a representive office, are you ready to appear at most of events? And how do you plan to develop Eagle Base's actions during those events?

- Moja obecna praca umożliwia mi uczestnictwo na większości eventów (stały dopływ finansów, wolne weekendy). W kwestiach reprezentatywności: bez problemu poprowadzę prezentację/punkty programu, udzielę wywiadu, jestem także w stanie budować pozytywne/długofalowe relacje z organizatorami eventów, członkami innych outpostów, grup itp.
Smile
Active Legion Member

PostPosted: Thu Sep 16, 2010 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Akashka wrote:

Czy w momencie objęcia posady CO

1) będziesz dążył/a do zaostrzenia warunków uczestniczenia w eventach na które zostaną zaproszeni członkowie Eagle Base? Jeśli tak, to jakie będą to zmiany?

1) Do you, as new CO will seek to tighten conditions for participation (of EB members) in events? And if so, what changes will it be?

Warunki i tak są surowe, ale nie zamierzam podważać kompetencji poprzedniego dowództwa. Ze swojej strony zamierzam egezkwować nasze oczekiwania czasem jednak nieznacznie je modyfikując jeśli będzie to dla EB korzystne. Ponieważ EB to nasza wspólna organizacja, ewentualną modyfikację poprzedzę otwartą dyskusją.

Akashka wrote:

2) będziesz dążył/a do nawiązania bliskiej współpracy z zagranicznymi bazami/outpostami? Jeśli tak, to jak zamierzasz to osiągnąć?

2)will you seek to cooperate closely with foreign bases / outposts? If so, how would this be achieved?

Jestem zdecydowanie za utrzymywaniem kontaktów z zagranicą. Na razie pod tym względem idzie w bardzo dobrym kierunku. Najprostsze metody to zapraszanie innych outpostów na eventy do naszego kraju oraz wyjazdy w odpowiedzi na ich zaproszenia, a także organizowanie od czasu do czasu spotkań międzynarodowych na naszym czacie. Fajnie by było udzielać się takze na forach innych outpostów, ale przede wszystkim powinno nas być bardziej widać na forum Rebel Legionu na początek Smile

Akashka wrote:

3) Jaki jest Twój pomysł na promocję Eagle Base na eventach oraz zainteresowanie ludzi tematyką Gwiezdnych Wojen, którą chciałbyś/chciałabyś wprowadzić w życie po objęciu fotela CO?

3) What is your idea for promoting the Eagle Base at events and for gathering interest of people in Star Wars, which you would like to enforce after taking the seat of the CO?

W dużej mierze już udzieliłam odpowiedzi na to pytanie wcześniej, więc aby się nie powtarzać dodam tylko, iż jestem za wprowadzeniem do repertuaru EB prelekcji/zabaw itp. przystępnych dla mniej zorientowanych fanów Wink Program przygotowywany przez EB powienien łączyć w sobie zabawy z punktami programu dla nerdów i dla szarych miłośników SW Smile
Dotyczące przede wszystkim kostiumów, ale również samego uniwersum SW. Zamierzam wspierać innych członków EB w dązeniu aby każda grupa kostiumów (Jedi, Dygnitarze itd.) miała swoją własną popisową, minimum jedną prelekcję. Wink

Akashka wrote:

4) Czy masz jakieś gotowe pomysły na ciekawostki / stuff poza naszywkami czy figurkami które mogłyby dodatkowo " uświetnić" uczestnictwo EB w eventach? jak tak to w jaki sposób masz zamiar zebrać na nie fundusze?(jeśli takowe będą potrzebne)

4)Do you have any ready ideas for stuff other than badges or figurines that could also improve EB participation in events? If yes, how you're going to raise the funds for these?(if any founds will be required)

Poza wspomnianym już rozszerzonym programem merytorycznym uważam, że warto promować nasze własne talenty (dioramy/modele itp. wykonane przez członków lub znajomych fanów), elementy naszych kostiumów także są atrakcyjne zwłaszcza wsparte ciekawostkami. Warto aranżować nasze pojawienie się na eventach np. symulowane walki na miecze, zabezpieczanie terenu przez RFT czy obozowanie Tuskenów, którzy zresztą są przykładem tego jak wiele można pokazać przy własnym nakładzie środków. Kolejnym element dekoracyjny mogą stnowić nasze własne zdjęcia w kostiumach itd. Wink

Widzę dwa rozwiązania na organizowanie funduszy:
- dobrowolne składki (stałe i/lub doraźne gdy coś okaże się potrzebne)
- zakup/organizacja stuffu na własny koszt lub przy pomocy własnych środków
Vissan (Maciej Witala)
Eagle Base XO
Eagle Base XO

PostPosted: Thu Sep 16, 2010 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

Translation of first Taraissu answers

[Note from the "translator" - sorry for making so many mistakes and mutilating the elegant English language. As Taraissu is busy with answering all the questions, I relieve her from translating her answers to English and make them understandable (at least, partially) to everyone. I can't spend enough time to implement all language complexities so the text may appear kinda strange to native English speakers, please excuse me. - Vissan]

Vissan wrote:
*Answer honestly - Have you ever read the complete club charter? Are you familiar with its content? Do you think that there is anything that should be changed?

I am familiar with RL charter. I've reviewed it for a couple of times before, and had read carefully when I decided to stand for the elections, to know what I'm gonna get into Wink
I don't have any objections to its content, as it describes comprehensively everything that is important for the RL. Nevertheless we should remember that it was composed for a little bit different fandom [than in US - many people, not only Polish, think that our community is more integrated and less "SW-focused" than in the west], and it doesn't deal with all important problems that can appear on our grounds, where Legions are not the only one important faction among the fans (issues like co-operation with local fanclubs, other costuming clubs). On the other hand, guidelines set in the charter, are universal enough to help solving problems that can be different in different lands and communities. I think however that it should be available in languages other than English, so people who don't know it well could always consult the charter when needed.

Vissan wrote:
* What is your opinion about the charter statement that it is forbidden to gain any money or other serious benefits from the RL events?

Not mentioning the obvious legal issues Wink :
I think that earning money by being devoted fan is something inappropriate, as being a fan is priceless. And when hobby becomes work, we start to demand more and more and the fun ends. (Like: "I'm gonna go to the event X because they gonna pay me, and not to events Y and Z because I don't wanna show up in my costume for free"). Due to the charter, RL is an organization targeted at charity, promoting Star Wars and pursuing our passion by making and wearing "professional" costumes. Therefore earning money from those things denies the sense of the Rebel Legion existence. I should mention another morally-ambiguous thing - spending money earned at events for RL stuff (patches, shirts, banners). While it could be excused enough for some people, it could make as more and more demanding as well, and if someone likes to leave the club then, the one could demand taking his/her share away. The same goes for spending earned money for costumes. Membership in RL is - as the charter goes - privilege, not right, and when it is prestigious, some duties and attitude are mandatory. So, aside from things that were already discussed (journey refund, accommodation) I think that earning money in costumes should not be allowed for RL members. However, if the event organizers have some extra money we should do our best to make him spend it on charities Smile

Vissan wrote:
* How do you think, how much time per week does the Base CO need to spend to run and maintain the base? (Events do not count)

Telling by my experience in managing Wroclaw Fanclub and making events I know that It's actually like a full-time job. Of course It all depends on the region, needs and attitude of other members but for Eagle Base it is somehow full-time work, without insurance and not counting for retirement privileges Smile EB is currently developing fast and as CO is the main "manager" he/she should be available almost all day, at least by phone. CO is actually like a kind of public service.

Vissan wrote:
Before joining Eagle Base you were active and well-known member of the Polish Fandom. How do you think, what's the fandom's opinion on the Eagle Base? Does it need to be better? If yes, how?

[Taraissu describes her background in fandom - she's very well known in our fan community, She is organizing meetings of Wroclaw (one of Poland's major cities) fanclub since Feb 2008, and events such as Fantasy Days 2009, 2010, Tatooine 2010, coordinating SW panels at conventions, co-producing fan SW podcast, and supporting Polish version of Wookiepedia and being editor of major fan sites in Poland. ]

Fandom's opinion on Eagle Base is good but still could be better. The good thing is that we are not only an add-on to Polish Garrisson [of 501st] but we are independent, recognizable community. We should take care of our good image as it is process, not a single act. In my opinion we should make our appearance at the events more spectacular, continue promotion in media and on fansites and keep away from any conflicts inside the fandom. We should also put emphasis on keeping our costumes really professional and attract people interested in SW and not feeling a part of fandom to costuming.
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Rebel Legion Forum Index -> Rebel Bases Europe -> Eagle Base -> Eagle Base Archive All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You can post calendar events in this forum
The Rebel Legion is a worldwide Star Wars costuming organization comprised of and operated by Star Wars fans. While not sponsored by Lucasfilm Ltd., it is Lucasfilm's preferred volunteer Rebel costuming group. Star Wars, its characters, costumes, and all associated items are the intellectual property of Lucasfilm. © 2014 Lucasfilm Ltd. & ™ All rights reserved. Used under authorization.